Поділіться рецептом :-)

четвер, 12 квітня 2018 р.

Бублики з маком

бублики дріжджові

Бублики в мене асоціюються з ... доларами! "І чого б то" - подумаєте ви, і правильно зробите :-) Бо й справді, яке відношення можуть мати ті м'які, ніжні, солодкуваті колечка до іноземної валюти... Зараз усе поясню :-) Усе почалось на початку 90 - х років, коли я ще була зовсім маленькою і багато чого не розуміла. Часи, як відомо, були не з найлегших і наші люди викручувались, як могли. З національною валютою взагалі було "гибле діло", а от збереження в доларах - то була зовсім інша справа! Найвигідніше і найлегше долари було купити в підпільних валютчиків, які наче таємні агенти продавали їх "з машини", постійно змінюючи місце, та найчастіше той продаж відбувався в центрі міста і збирав чималу купку людей. Методом "сарафанного радіо" люди передавали один одному інормацію про місцезнаходження валютчика і усі збігались, щоб зайняти чергу і встигнути. У нас був, мабуть, один з найкращих розвідників - наша родичка тьотя Тоня, жила вона в самому центрі і завжди була в курсі усіх подій міста, включаючи "точки" продажу доларів :-) вона нам і дзвонила,  як тільки мала якусь інформацію, тоді мама брала мене за руку і ми тролейбусом їхали на виконання таємної місії - купівлі іноземної валюти. Скільки мені не пояснювали, я ніяк не могла втямити, як то можна за одні гроші купити інші і взагалі, для чого то потрібно :-) Та й не особливо намагалась те все зрозуміти, мені малій тоді було важливо, щоб по дорозі до нашої валютної місії мама купила мені бублик з маком. То був якийсь неписаний своєрідний ритуал :-) Чомусь,  саме в тій ситуації бублики мені смакували по-особливому. Хоча, ту випічку я завжди обожнювала і зараз дуже люблю. Вчора так захотілось наших бубликів (тих з дитинства, злегка солодких, м'яких, як пушинка, посипаних маковими зернятами з приємним ванільним ароматом)... в Україні тепер таких не знайти, а що вже казати про Італію - тут навіть не знають про їх існування (хіба бейгелі можна знайти, але вони і далеко від наших бубликів не стояли). Як завжди, вирішення проблеми знайшлось в бабусиному записнику, бабуся так і написала назву рецепта "Бублики з маком Іринчині", бо рецептів було багато, а мій улюблений один :-) Вчора завдяки бубликам я повернулась в дитинство...

Для бубликів з маком потрібно:
(На 8 - 10 бубликів):
  • 250мл води
  • 500г борошна
  • 2 щіпки солі
  • 30г топленого масла
  • 3 ст.л. цукру
  • ванілін
  • 1 ч.л. сухих дріжджів
  • мак для посипання в кінці
  • міцний несолодкий чай (для змазування бубликів)

Перемішайте теплу воду, цукор і сіль (я замішую тісто в хлібопічці, але то лиш для полегшення процесу - можна спокійнісінько замісити і руками, на результат це не впливає)


Додайте топлене охолоджене масло


Сюди ж досипте борошно, ванілін і дріжджі (якщо на упаковці ваших дріжджів вказано, що їх слід розчинити в теплій воді, то додайте їх з самого початку до теплої води, тільки солі тоді не кладіть, а додайте її в самому кінці до борошна)


Замісіть еластичне тісто і дайте йому підрости 2 години в теплому місці


Готове тісто поділіть на 8 - 10 однакових за розміром кульок


В кожній кульці пальцем проткніть дірочку, а потім розтягніть, щоб вийшов бублик


Покладіть бублики на деко і дайте їм ще 30 хв підрости


Верх кожного бублика змастіть міцною несолодкою заваркою і посипте маком


Випікайте бублики при 180С приблизно 25 - 30 хвилин до рум'яного кольору. А потім смакуйте з молоком, чаєм, кавою, або й без них :-) Дякую, що завітали!

Дописати коментарМи в Instagram

© Італійські голубці. Design by FCD.