Поділіться рецептом :-)

понеділок, 13 серпня 2018 р.

Домашній квас без хліба

домашній квас

Як гарно, коли в нас гостює мама :-))) Чекаю того моменту цілий рік, рахую дні, а потім час летить так швидко, що намагаєшся вловити і насолодитись кожною миттю... А ще, мама завжди привозить нам українські смаколики, яких в Італії не знайти. В маминій валізі вже традиційно щороку до нас їде пляшка мого улюбленого квасу. От скільки разів вже переконувалась, що їжа і смакові пристрасті закарбовуються у нас в генах, і де б ми не жили, скільки б часу не пройшло, а смаколики з дитинства завжди будуть улюбленими. Отак в мене з квасом. Ох, як же мені не вистачає його в італійські надмірно спекотні дні! Але мама є мама - вона завжди знайде вихід :-) От, цього разу привезла мені не лише замовлену мною пляшку квасу, а й зовсім неочікуваний сюрприз - дивовижний рецепт того освіжаючого напою! Рецепт для мене дійсно дивовижний, бо для його приготування не потрібно житнього хліба (якого в Італії просто не знайти, а якщо десь і трапиться дивом, то буде коштувати, як дорогоцінний камінь). Спочатку, я трохи скептично читала той перепис і не мала великих надій, та коли мама його приготувала, на мій подив, вийшов саме той квас, який продавали на розлив з величезної бочки колись давно в Тернополі і він незмінно збирав величезну чергу бажаючих втамувати спрагу тим дивовижно - освіжаючим напоєм. Вперше цією смакотою пригостила маму її колега Марія Павлівна (неймовірна господиня, яка часто тішить знайомих різними самколиками), а мама (як партизан) тримала перепис тієї смакоти від мене в секреті, щоб привезти з собою і тут для нас приготувати. Тепер наша традиція зміниться - в маминій валізі замість купованої пляшки квасу з'явиться місце для якогось іншого українського смаколика, зате в моєму холодильнику щоліта житиме смачнючий домашній квас, який в 100 разів кращий за будь - який купований :-)

Для домашнього квасу потрібно:
  • 5 літрів води
  • 2 склянки цукру (в склянці 250мл)
  • 2 ст.л. (з чубком) розчинної ячмінної кави (в мене італійська "Orzo")
  • 14г свіжих дріжджів (їх ще називають пресованими)
  • 1 ст.л. лимонної кислоти
У глибоку каструлю покладіть цукор, залийте його водою і доведіть до кипіння


Потім додайте розчинну ячмінну каву, гарно перемішайте і дайте вистигнути (щоб було теплим)


Надберіть половину склянки теплого сиропу і розведіть в ньому дріжджі


Долийте розведені дріжджі до решти кавово - цукрового сиропу, сюди ж досипте лимонну кислоту і гарно перемішайте. Залиште бродити в теплому місці (в мене влітку це стіл на балконі) на 3 - 4 години


Потім готовий квас перелийте в пляшки і залиште в холодильнику принаймі на 4 години. Найкраще він смакує саме охолодженим. Зберігати в холодильнику його можна до 3 днів. Дякую, що завітали і бажаю всім свіжого літнього настрою!

2 коментаріМи в Instagram

© Італійські голубці. Design by FCD.